.

סַדְנָה, אֲבָל אוֹנְלַיְין

בשביל לפרגן לעצמך לא צריך לצאת מהבית 

_______

סדנאות הכתיבה שלי הן כבר מזמן לא רק סדנאות כתיבה. 

הסדנה המקוונת החדשה שלי היא השילוב (המוצלח, יש לומר) של קריאה, חשיבה וכתיבה. של שיעור ספרות כמו ששיעורי ספרות אמורים היו להיות, של קבוצת מחשבה ודיון משותפת, ושל שיעורי כתיבה - כולל טכניקות וכלים מדוייקים, שלא ישאירו אותך טועה באפילה אלא ימקדו אותך ויאפשרו לכתיבה שלך להשתפר. אנחנו כותבים, ברור, אבל הכתיבה לא עומדת בפני עצמה, והיא חלק מההבנה של העולם הזה, של מה שקורה לנו, ושל מה אפשר לעשות עם זה.


בואו, נלמד יחד.

___________________________________

הסדנא מתקיימת בתכנת zoom, בכל יום שלישי בין שמונה לתשע בערב, ומלווה בקבוצת פייסבוק משותפת ופעילה.

 

 

שאלות ששואלים אותי לפעמים:

זה תחליף לסדנה ממשית?

אני חושש שלא. אין באמת תחליף לסדנה ממשית. בסדנאות מקוונות אין את הגיבוש הקבוצתי שיש לקבוצה שנפגשת פעם בשבוע, אין את בדיחות ה'אנחנו עומדים ליד הקומקום ומחכים שירתח אז בוא נדבר בינתיים', אין את הקשב ואין את המישוב. אם את או אתה רוצה להירשם לסדנה ממשית, זה העמוד בשבילך.

אבל היי, זו סדנה אחרת, ויש לה יתרונות אחרים! היא זמינה בכל מקום. לא צריך לנסוע. היא מוקלטת גם בוידאו וגם באודיו, ואפשר לשמוע אותה בכל מקום. היא ארוכה יותר, מאפשרת להתעסק בנושאים שהם לא הבסיס של הבסיס, ובעיקר מאפשרת ליצור תהליכי עומק - שקשה מאוד ליצור אותם בעשרה מפגשים. 

מה ההבדל בין זה ובין הקורסים המקוונים שלך?

הקורסים המקוונים שלי הם קורסים קצרצרים וטכניים. אין להם משך, ויש בהם מעט מאוד שאר רוח. אם אתם רוצים ללמוד את יסודות הסטוריטלינג או איך כותבים משפט מושלם, הם אחלה בשביל זה. הסדנה המקוונת יותר ספרותית.

ואם אני לא כותב (או כותבת) בכלל, מתאים לי?

היי, זו תשובה מורכבת, אז רגע.

קודם כל: זו סדנה. יהיו תרגילי כתיבה. אנחנו נדבר על טכניקות ספרותיות. אנחנו נמשב אחד את השני. אלה לא הדברים היחידים שיהיו, אבל הם חלק משמעותי מכל הסיפור. 

ושנית: הצורה בה הסדנה מתנהלת מתאימה גם לאנשים שרק מחפשים לדבר או לדון על דברים שקראו. גם בלי לכתוב. המפגש השבועי שלנו עוסק בעיקר בקריאה, והוא מדבר גם לאנשים שלא מחפשים טכניקות חדשות או תרגילים שיעוררו אותם לכתוב. אז כן, זה מתאים גם למי שלא כותב, אבל לא באופן מושלם; אנחנו נדבר על כתיבה.

למה זה מנוי חודשי?

כמו שכתבתי למעלה, זו סדנה מתמשכת. אין לה סוף 'אמיתי'. זה יאפשר לנו, למשל, להתעסק בסיפור במשך שלשה מפגשים ולמצות באמת את מה שניתן ללמוד ממנו. אם הסדנה הייתה מוגבלת לעשרה מפגשים, היינו הרבה יותר קצרים בזמן ובעצם לא היינו מספיקים כלום חוץ מהבסיס.

לכמה חודשים המנוי?

לכמה שתרצו. זה די מקביל למנוי לעיתון: אפשר להצטרף בכל שלב וגם לעזוב בכל שלב. המנוי בנוי חודשית, כך שלא תחוייבו מעבר לחודש האחרון בו השתתפתם. בכל אופן, הואיל והסיכוי שאצליח להיות פנוי בכל ימי שלישי במהלך השנה, כולל חגים וחופשים, שואף לאפס, הרי שבמהלך שנה אחת אמורים להיות כארבעים מפגשים. אולי קצת יותר, אולי קצת פחות. אם תרצו לו"ז מסודר, אפשר לפנות אלי ולקבל.

האם אפשר לצפות במפגש ניסיון?

כן, אפשר לצפות בהקלטה, אבל אי אפשר להשתתף במפגש חדש. 

כמה הסדנאות עולות והאם יש הנחה לסטודנטים?

מנוי חודשי עולה 155 שקלים לחודש, כולל מע"מ.

 

אבל היי, שבוע הספר! עד ה20.6 הסדנה תעלה 95 שקלים. זה הכל.

 

הידד! אני רוצה להירשם:

לפרטים נוספים - מוזמנים ומוזמנות לשלוח לי הודעה בוואטסאפ:  0505-839398 

תנאי ההרשמה:

כל הזכויות על החומרים המועברים בסדנה שייכים ליהודה גזבר פניגשטיין (להלן: המנחה). ניתן לבטל את הוראת הקבע בכל עת, ולקבל החזר בתוך 14 ימי עסקים על החלקים שלא נוצלו. המנחה רשאי להפסיק את הסדנה בכל עת. המנחה רשאי שלא להעביר מפגש - בהודעה מראש ללקוחות. המנחה רשאי שלא לקבל לקוח או לבטל הרשמה של לקוח מכל סיבה שהיא. המנחה לא מתחייב למשב את הלקוחות באופן אישי. פתיחת הסדנה מותנית בכמות נרשמים שתיקבע על דעת המנחה.  השיעורים המועברים מוקלטים והמנחה רשאי לעשות בהם כל שימוש שירצה. כל החומרים שיכתבו על ידי הלקוח בקבוצת הפייסבוק המשותפת הינם פומביים, ויתכן שיקראו על ידי אנשים שיצטרפו לקבוצה בעתיד.

 

האייקונים המופיעים למעלה עוצבו על ידי Graphiqa Studio

נבנה באמצעות מערכת דפי הנחיתה של רב מסר

.